خبرها
خانه » خبرها » کسب رتبه های برتر سی امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان توسط حافظان دارالقرآن امام شاطبی گنبد
کسب رتبه های برتر سی امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان توسط حافظان دارالقرآن امام شاطبی گنبد

کسب رتبه های برتر سی امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان توسط حافظان دارالقرآن امام شاطبی گنبد

🔴عصر امروز، چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۹، مراسم اختتامیه سی‌امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه فرهنگیان در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار و به صورت زنده و مستقیم برای سراسر کشور پخش شد.

☑️در این مراسم، رئیس دانشگاه فرهنگیان با ابراز خرسندی از برگزاری سی امین جشنواره قرآن و عترت گفت: بسیار خرسندیم که فعالیت های فرهنگی تحت هر شرایطی ادامه دارد و عملیاتی می شود.

🔶دکتر خنیفر با بیان این که بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ دانشجومعلم در جشنواره امسال شرکت کرده اند، اظهار داشت: این آمار مایه فخر و موجب مباهات است و نشان می دهد که ما جوانانی قرآن داریم.

👈وی با اشاره به این حدیث که “هر کس قرآن بخواند در حالی که جوانی مؤمن است، قرآن با گوشت و خون او مخلوط می‌گردد”، بیان کرد: براساس روایات اتش جهنم بر حافظان و محافظان قرآن که با آن مانوس اند و به دستوراتش عمل می کنند حرام است.

💯وی ادامه داد: یکی از مواردی که در روز قیامت از ما سوال خواهد شد، مهجور بودن قرآن است.

◀️دکتر خنیفر با اشاره به این که بیشتر از ۹۰ درصد آیات قرآن، آیات زندگی است اظهار داشت: ما باید عامل به قرآن و درک وفهم ان باشیم وتلاش کنیم با خواندن قرآن همراه با ترجمه و به ویژه ترجمه های تفسیری نهایت بهره را از ان ببریم.

🔴دکتر خنیفر افزود: قرآن سپری است در برابر همزات شیطان و ما افتخار می کنیم که جوانان و دانشجومعلمان ما قرآنی هستند.

🔵وی ادامه داد: قران کتاب جاودانه ای است که سرشار از شگفتی ها است و شاید ما هنوز یک صدهزارم شگفتی های آن را نیز درک نکرده باشیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان این که بزرگترین معجزه قرآن، معجزه بازدارندگی از گناه آن است، گفت: انشاءالله زندگی ما قرانی و همراه با قرآن باشد و در خدمت قران نیز خاتمه یابد.

پیش از سخنان رئیس دانشگاه فرهنگیان، رمضان نیری مدیر امور پردیس های خراسان رضوی در سخنان کوتاهی با گرامی داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه و نکوداشت یاد و خاطره ۱۰۶ شهید دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: اگرچه به اقتضای شرایط کرونایی انتظار می رفت نتوان فعالیت های فرهنگی را ادامه داد، اما اکنون شاهد هستیم که این فعالیت ها بسیار بالنده و پرقدرت ادامه دارد.

وی با اشاره به حضور بیش از ۱۴۰۰ دانشجو در مرحله کشوری این جشنواره، از برگزارکنندگان این رویداد در سطح استان و کشور قدردانی کرد و گفت: کار بسیار بزرگی انجام شده است و جا دارد که از همکاران معاونت فرهنگی سازمان مرکزی دانشگاه، مدیران پردیس ها و کارشناسان فرهنگی استان ها و نیز همکاران بخش های مختلف دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی برای برگزاری این جشنواره صمیمانه تشکر کنم.

وی ضمن تبریک به برگزیدگان سی امین جشنواره قرآن و عترت بیان کرد: همه شرکت کنندگان برنده این رویداد هستند و ما کسی را به عنوان بازنده نمی شناسیم و فقط بنا بر عرف تعدادی به عنوان برنده معرفی و اعلام گردیده اند.

پخش کلیپ، سخنرانی معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه و برگزاری آیین نمادین تقدیر از چند نفر از برگزیدگان جشنواره از دیگر بخش های این مراسم بود.

💯اسامی حافظان دارالقرآن امام شاطبی گنبد که موفق به کسب رتبه های برتر شدند:

١- حافظ مصطفی میکائیلی نفر اول رشته حفظ کل
٢- حافظ عذیر سعید قوجق نفر سوم رشته حفظ ١٠ جزء
٣- حافظ رضا یلمه نفر چهارم رشته حفظ ١٠ جزء
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

💐روابط عمومی دارالقرآن امام شاطبی شهرستان گنبدکاووس، این افتخار آفرینی را به این عزیزان و اساتید و اولیای آنان تبریک گفته و دوام توفیق ایشان را از خداوند متعال مسألت می‌نمائیم.