خبرها
خانه » خبرها » عقیده دانشمندان و سیاست مداران غیر مسلمان درباره قرآن
عقیده دانشمندان و سیاست مداران غیر مسلمان درباره قرآن

عقیده دانشمندان و سیاست مداران غیر مسلمان درباره قرآن

عقاید برخی از اندیشمندان و سیاستمداران برجسته غیر مسلمان درباره قرآن کریم

۱. ولتر فیلسوف و نویسندۀ فرانسوی :

من یقین دارم که اگر قران و انجیل را بیک فرد غیر متدین ارائه دهند او حتما اولی را برخواهد گزید زیرا کتاب محمد در ظاهر افکاری را تعلیم می دهد که به اندازه کافی بر مبانی عقلی منطبق است.

سالانه پیام اسلام س ۲

 

۲ . ژان ژاک روسو نویسنده فرانسوی (۱۸۷۶-۱۸۰۴)

بعضی از مردم بعد از آنکه مقدار کمی عربی یاد گرفتند قرآن را خوانده و درست درک نمی کنند واگر می شنیدند محمد با آن لغت فصیح وآهنگ رسای عرب آنرا می خواند هر آینه به سجده می افتادند وندا می کردند ای محمد عظیم دست مارا بگیر و به محلّ شرف افتخار برسان . ما بخاطر یاری تو حاضریم جان خویش را فدا سازیم .

اسلام وافکار اندیشه ص۳۱

 

۳. واشنگن ایرونیک آمریکائی

قرآن کتابی است که از حدود اقیانوس اطلس تا نهر کاشمر، مردم را در زیر سایۀ همایون فر خود سعادتمند نگهداشته است.

حقیقت اسلام در نظر دیگران ص ۶۰

 

۴. تولستوی فیلسوف بزرگ روسی (۱۹۱۰-۱۸۲۸ )

قرآن مشتمل بر تعلیمات و حقایق روشن و آشکار و سهل است و عموم افراد بشر از هر طبقه می توانند از آن بهره مند گردد.

پیشرفت سریع اسلام ص ۵۲

هر کس که بخواهد سادگی دین اسلام را بفهمد باید که قرآن مجید را بدقت مطالعه کند زیرا در آنجا احکامی مبنی بر حقایق روشن و آشکار صادر و تعلیماتی سهل و ساده بعموم داده شده در این قرآن آیات کریمه نزول نموده که دلالت بر مقام عالی دین اسلام و پاکی روح مقدس آورندۀ این کتاب دارد که بر مقام عالی دین اسلام وپاکی روح مقدس آورندۀ این کتاب دارد که از آن جمله است اعتصمو بحبل الله جمیعاً ولا تفرقو واذکر ونعمت الله  …

نسل نو س۳ ش۳

 

۵. بودلی نویسنده سوئیسی

نزد ما کتابی است بنام قرآن که در اصالت و سلامت تنها و فرید است.

محمد عند العلماء الغرب ص۱۶۸

 

۶. ولز دانشمند انگلیسی (۱۸۶۶-۱۹۴۶ )

اما کتاب چهارم که مهمترین کتاب دنیاست قرآن است زیرا که این کتاب آسمانی اثری که در دنیا گذارد نظیر آنرا هیچ کتابی بخود ندیده است . قران کتاب عملی ودینی و اجتماعی و تهذیبی واخلاقی وتاریخی است . مقررات و قوانین و احکام آن با اصول قوانین مقررات دنیای امروز تطبیق می کند و برای همیشه قابل پیروی و عمل است هر کس بخواهد دینی اختیار کند که سر آن با تمدن بشر پیشرفت داشته باشد باید که دین اسلام را اختیار نماید و اگر خواهد که معنی این دین را بیابد به قران مراجعه کند.

مکتب اسلام ص۱۴ ش۱

 

۷. راکستون اسکاتلندی

سالیان درازی در جستجوی حقیقت بودم تا اینکه حقیقت را در اسلام یافتم .سپس قرآن مقدس را دیدم و شروع به خواندن آن کردم او بود که به تمام سوالاتم جواب گفت قرآن ابّهت و ترس در انسان الهام می کند و درعین حال ثابت می کند که هر چه می فرماید راست است .

اسلام شناسی غرب ص۶۰

 

۸. بانو مایل انجلو ایتالیائی

آشنایی من با تعایم حیاتبخش ومعارف درخشان اسلام وقرآن ،بینش جدید وعمیقی در من ایجاد کرد وطرز فکرم را دربارۀ جهان آفرینش و فلسفه وجود بکلی دگرگون ساخت واحساس کردم که تعلیمات اسلام برخلاف تعالیم مسیحیت انسان را موجودی شریف وبا شخصیت می شناسد نه موجودی کثیف وذاتا آلوده مسلمانان به حکم کتاب آسمانی قرآن پیامبر علی مقام خود را انسانی مانند انسانهای مسلمانان به حکم کتاب آسمانی قرآن پیامبر علی مقام خود را انسانی مانند انسانهای دیگر می دانند که خداوند او را برای تبلیغ و رسالت و راهنمایی انسانها برگزیده است در این کتاب دستور و نحوۀ بهره گیری از لذایذ این دنیا و حیات آن ، بطرزی جالب و خردمندانه بیان شده است.

مکتب اسلام سال ۱۴ ش۴

 

۹. بانو سقان رانی تنس هلندی

محتوای این کتاب آسمانی کاملا با خرد وفطرت بشری مطابقت دارد و از مطالب زننده وخلاف عقل بکلی پاک است .

ق رآن دربارۀ زنان داوری عادلانه ای دارد و برخلاف برخی از مرامها وادیان که جنس زن را تا به سر حد بردگی تنزل داده و ارزشی برای او قائل نیستند، وی را از مزایا و حقوق انسانی برخوردار ساخته و مقام شامخی برای او منظور داشته است.

مکتب اسلام س۱۴ ش ۲

 

۱۰. رود ویل نویسندۀ انگلیسی

اروپا باید فراموش نکند که مدیون قرآن محمدی است زیرا قرآن بود که آفتاب علم ودانش را در اروپا طلوع داد.

بسوی قرآن و اسلام ص۴۸

 

۱۱. گوته شاعر نویسندۀ بزرگ آلمانی (۱۷۴۹-۱۸۳۲ )

سالیان دراز کشیشان از خدا بی خبر ما را از پی بردن به حقیقت قرآن مقدس وعظمت آورندۀ آن دور نگه داشته اند اما هر قدر که ما قدم در جادۀ علم و دانش که قرآن مجموعۀ آن است بهت و حیرت عجیبی در ما ایجاد کرده است و عنقریب است که این کتاب توصیف ناپذیر علم را بخود جلب نموده و تأثیر عمیقی در علم و دانش جهان نموده و در نتیجه جهان مدار گردد.

پاسخ ما به مشکلات جوانان ج۲ ص۱۶۸

 

۱۲. مرمادوک محقق انگیلسی

آیات و کلمات قرآن در قلب و زبان ما جای گرفته وبا گوشت و خون و استخوان ما و آنچه در وجود ماست در آمیخته است.

کتاب آسمانی کدام است ص۱۸۴

 

۱۳. گونارا ریکسون سوئدی

قرآن مقدس دلائل اثبات وجود خداوند را به ما میدهد وآنچه آرزوی معنوی بشر است همین است یک خصوصیت بزرگ دیگر اسلام جنبۀ جهانی بودن آن است .قرآن خدا را پروردگار اعراب نمی خواند بلکه پروردگار جهانیان می داند سایر کتب مذهبی از خداوند به عنوان پروردگار اسرائیل وغیره یاد کرده اند قرآن از ما دعوت می کند که به تمام پیامبران ایمان داشته باشیم خواه آنها که در قرآن اسم از آن برده شده و خواه آنها که اسمی برده نشده.

اسلام شناسی غرب ص ۳۰

 

۱۴. امورا ژاپنی

اما قرآن مقدسی که دستورات الهی است بدون آشفتگی وحی پاک الهی باقی مانده است.

اسلام شناسی غرب ص۸۳

 

۱۵. البرت انیشتین فیزیکدان معروف

قرآن کتاب جبر، هندسه یا حساب نیست بلکه مجموعه ای از قوانین است که بشر را به راه راست، راهی که بزرگترین فلاسفه دنیا از تعریف وتعیین آن عاجزند هدایت می کند.

راه تکامل ج۶ ص۵۳

 

۱۶. دکتر گوینیه فرانسوی

من آیات قرآن را که به علوم پزشکی وبهداشتی و طبیعی ارتباط داشت دنبال کردم واز کودکی آنها را فرا گرفتم وکاملاً بدان آگاه بودم وبنابراین دریافتم که این آیات از هر جهت با معارف وعلوم جهانی منطبق است … هر کس که دست اندر کار هنر یا علمی باشد وآیات قرآن را با هنر وعلمی که آموخته است مطالعه ومقایسه کند . به همان صورت که من مقایسه کردم بدون تردید به اسلام خواهد گروید البته اگر صاحب عقلی سلیم و بی غرض باشد

اسلام در زندان اتهام ص۲۲

 

۱۷. ناپلئون پادشاه اسبق ومقتدر فرانسوی می گوید :

قران به تنهائی عهده دار سعادت بشر است.

فرهنگ برلیان ص۱۰۶

امیدوارم آن زمان دور نباشد که من بتوانم همۀ دانشمندان و تحصیل کرد گان همه کشورها را با یکدیگر متحد کنم ونظام یکنواختی فقط براساس و اصول قرآن مجید که اصالت و حقیقت دارد و می تواند مردم را به سعادت رهبری کند. من هم امیدوار م در طول زمان نزدیکی جشن اتحاد و نظامی را بر اساس قرآن برقرار کنم.

تابش اسلام در اروپا ص۱۳۴

کجاست آن روزی که ما مجمع و هیئتی بزرگ از سیاستمداران و علماء حقوق دنیا تشکیل دهیم. قران کلام الهی ومتین ترین قوانین محمدی همان نسخۀ پر افتخار بشری را پیش گذاریم و از روی آن قوانین و سعادت حقیقی بشر را تنظیم تنسیق نمائیم.

حقیقت اسلام در نظر دیگران ص ۲۸

 

۱۸. رنبورت دانشمند اروپایی

واجب است اعتراف کنیم که علوم طبیعی، فلکی، فلسفه ریاضیات که از اروپا اوج گرفت، عموما از قرآن اقتباس شده است، پس اروپا شهری برای اسلام است.

قرآن و دیگران ص۲۲

 

۱۹. مهاتما گاندی رهبر بزرگ هندوستان

از راه آموختن دانش قران، هر کسی به اسرار وحی وحکمت های دین، بدون داشتن خصوصیات مصنوعی، نایل می شود .

در قرآن چیزی دیده نمی شود که إعمال زور و جبر جهت برگرداندن مذهب اشخاص، تجویز کرده باشد.

قرآن و دیگران ص۳۵

 

۲۰. ویل دورانت مورّخ مشهور

در قرآن، قانون واخلاق یکی است، رفتار دینی در قرآن، شامل رفتار دنیوی نیز هست، و همه امور از جانب خدا و به طریق وحی آمده است. قرآن شامل مقررات در خصوص ادب، تندرستی، ازدواج، طلاق، رفتار با فرزند و بره و حیوان، تجارت، سیاست، ربا، دین، امور زراعت، مجازات جنگ و صلح است. …مدت چهارده قرن، قرآن در حافظه اطفال مسلمان محفوظ مانده، خاطرشان را تحریک کرده، اخلاقشان را فرم داده و قریحه صدها میلیون مرد را صیقلی کرده است.

تاریخ تمدن ویل دورانت ج۱۱ ص۵۴

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد. خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*