خبرها
خانه » خبرها » ابلاغ دستورالعمل چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه
ابلاغ دستورالعمل چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه

ابلاغ دستورالعمل چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه

دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سال ۱۳۹۶ ابلاغ و در آن زمانبندی برگزاری مراحل مختلف این مسابقات تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، دستورالعمل اجرایی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جهت برگزاری در سال ۹۶ ابلاغ شد.
در این دستورالعمل علاوه بر اعلام زمانبندی برگزاری این دوره از مسابقات، جدول معرفی مسابقات و رشته‌ها، زمان برگزاری مسابقات در بخش بانوان و آقایان، شرایط شرکت در مسابقات، ضوابط اجرایی رشته ها، مراحل و محتوای مسابقات و جشنوراه، سهمیه بندی استانی و جدول معافیت‌های مرحله‌ای رتبه‌داران تشریح شده است.
بر اساس این دستورالعمل اطلاع‌رسانی و تبلیغات مسابقات در سطح استان‌ها ثبت نام مرحله شهرستانی  از ۱۲ بهمن تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد. مرحله شهرستانی نیز در بازه زمانی ۲۰فروردین ماه تا ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و مرحله استانی نیز ۱۰ تیرماه آغاز می‌شود و به مرور تا ۱۲ مرداد ماه پایان خواهد یافت.
همچنین در این دستور العمل شیوه نامه اجرایی مسابقات رشته‌‌های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و کل قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، رشته های معارفی حفظ موضوعی قرآن،‌حفظ و معارف احادیث، تفسیر قرآن کریم، رشته های جشنواره ای دعاخوانی، همسرایی و همخوانی قرآن کریم، اذان، مقطع خوانی گروهی قرآن کریم همسرایی دو یا چند زبانه،‌ آثار کوتاه رسانه ای و انشاد انفرادی تشریح شده است.
در پایان این دستورالعمل نیز نحوه ثبت نام در این مسابقات نیز اعلام شده است، بر همین اساس ثبت نام برای حضور در این مسابقات از دو  راه سایت رسمی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران به نشانی www.quraniran.ir و یا مراجعه حضوری به ادارت اوقاف و امور خیریه سراسر کشور صورت می‌گیرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد. خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*